Zlatá vařečka a Zlaté zrnko

2018

ohlédnutí za minulým ročníkem

Kutná Hora už zná výsledky ankety veřejnosti v soutěži „Zlatá vařečka a Zlaté zrnko Kutnohorska 2018.” Na slavnostním ceremoniálu si titul Zlaté vařečky převzala Lenka Sádlová a Restaurace V Ruthardce, titul Zlatého zrnka pak Simona Jakubcová a Kavárna na Kozím plácku. 

Více jak měsíc rozhodovali spokojení návštěvníci, hosté, turisté a občané města o výběru nejlepší restaurace a kavárny ve městě. Hlasování probíhalo do 31. srpna a do soutěže bylo veřejností nominováno 27 restaurací a 18 kaváren.

Historicky první titul Zlaté vařečky Kutnohorska putoval do Restaurace v Ruthardce. „Je mi obrovským potěšením tu dneska stát a tuto cenu si přebírat. Je to pro nás velkou odměnou a zároveň závazkem. Mé poděkování patří všem našim hostům, mému manželovi, všem přátelům a hlavně personálu. Bez těch skvělých lidí bychom to totiž nikdy nedokázali,” říkala na vyhlášení Lenka Sádlová, provozovatelka oblíbené restaurace.

Titul Zlatého zrnka Kutnohorska si přišla převzít Simona Jakubcová z Kavárny na Kozím plácku. „Mám radost. A děkuji všem, kteří nás v anketě podpořili. Jsme specifickou kavárnou svého druhu v Kutné Hoře, kávu připravujeme speciálním alternativním postupem. A jak dali naši hosté najevo, děláme to tak asi dobře,” hodnotila Simona Jakubcová z kavárny.

Součástí slavnostního ceremoniálu s vyhlášením výsledků bylo předávání také dalších cen. Titul Stříbrné vařečky Kutnohorska putoval do Zahradní restaurace Čtyři sestry, Stříbrné zrnko Kutnohorska pak do kavárny Café 21. Certifikát s udělením Bronzové vařečky už visí v Restauraci Hruškovna a Bronzové zrnko si převzali zástupci z Blues Café.

Autor: Jakub Skyva,
Zdroj: https://kutnohorskelisty.cz/zpravy/vysledky-zname-nejlepsi-podniky-tituly-zlate-varecky-a-zlateho-zrnka-putovaly-na-jedno-namesti 

Zlatá vařečka 2018

Zlaté zrnko 2018

Zlatá vařečka

Zlaté zrnko

Všechna práva vyhrazena - 2019 Zlatá Anketa